Wednesday, January 6, 2010

Senarai Yang di-Pertuan Agong

Bicara Hati :: ♥ HeRWaNa HeRMan ♥ On 7:33 PM No comments



Berikut adalah senarai Yang di-Pertuan Agong sejak Hari Merdeka Malaysia hingga sekarang.





Yang di-Pertuan Agong Raja & Permaisuri Agong

:)Tuanku Abdul Rahman ibni Almarhum Tuanku Muhammad

Tuanku Puan Besar Kurshiah binti Almarhum Tuanku Besar Burhanuddin
Tempoh memerintah 31 Ogos 1957 - 1 April 1960 Negeri Sembilan

:)Sultan Hisamuddin Alam Shah Al-Haj ibni Almarhum Sultan Alaeddin Sulaiman Shah

Tengku Ampuan Jemaah binti Raja Ahmad
Tempoh memerintah 14 April 1960 - 1 September 1960 Selangor

:)Tuanku Syed Putra ibni Almarhum Syed Hassan Jamalullail

Tengku Budriah binti Almarhum Tengku Ismail
Tempoh memerintah 21 September 1960 - 20 September 1965 Perlis

:)Sultan Ismail Nasiruddin Shah ibni Almarhum Sultan Zainal Abidin III

Tunku Intan Zaharah binti Almarhum Tengku Omar Setia Raja
Tempoh memerintah 21 September 1965 - 20 September 1970 Terengganu

:)Tuanku Al-Mutassimu Billahi Muhibbudin Sultan Abdul Halim Al-Muadzam Shah ibni Almarhum Sultan Badlishah

Tunku Hajah Bahiyah binti Almarhum Tuanku Abdul Rahman
Tempoh memerintah 21 September 1970 - 20 September 1975 Kedah

:)Sultan Yahya Petra ibni Almarhum Sultan Ibrahim Petra

Tengku Zainab binti Tengku Mohammad Petra
Tempoh memerintah 21 September 1975 - 30 Mac 1979 Kelantan

:)Sultan Haji Ahmad Shah Al-Mustain Billah ibni Almarhum Sultan Sir Abu Bakar Riayatuddin Al-Muadzam Shah

Tengku Hajah Afzan binti Tengku Mohammad Panglima Perang
Tempoh memerintah 26 April 1979 - 25 April 1984 Pahang

:)Baginda Almutawakkil Alallah Sultan Iskandar Al-Haj ibni Almarhum Sultan Ismail

Sultanah Zanariah bintii Tengku Ahmad Panglima Raja
Tempoh memerintah 26 April 1984 - 25 April 1989 Johor

:)Sultan Azlan Muhibbudin Shah ibni Almarhum Sultan Yusuff Izzudin Shah Ghafarullahu-lahu

Tuanku Siti Bainun binti Mohd Ali
Tempoh memerintah 26 April 1989 - 25 April 1994 Perak

:)Tuanku Jaafar ibni Almarhum Tuanku Abdul Rahman

Tunku Najihah binti Almarhum Tunku Besar Burhanuddin
Tempoh memerintah 26 April 1994 - 25 April 1999 Negeri Sembilan

:)Sultan Salahuddin Abdul Aziz Shah ibni Almarhum Sultan Hisamuddin Alam Shah Al-Haj

Tuanku Siti Aisyah binti Abdul Rahman
Tempoh memerintah 26 April 1999 - 21 November 2001 Selangor

:)Duli Yang Maha Mulia Tuanku Syed Sirajuddin Putra Jamalullail Ibni Al-Marhum Tuanku Syed Putra Jamalullail

Tengku Fauziah binti Almarhum Tengku Abdul Rashid
Tempoh memerintah 13 Disember 2001 - 12 Disember 2006 Perlis

:)Duli Yang Maha Mulia Al Wathiqu Billah Tuanku Mizan Zainal Abidin Ibni Almarhum Al-Sultan Mahmud Al-Muktafi Billah Shah Al-Haj

Tuanku Nur Zahirah

Tempoh memerintah 13 Disember 2006 - Sekarang Terengganu


* Selepas ini YDPA dari KEDAH pula & TYDPA dari KELANTAN.. 

0 123 Bingkisan Sahabat:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...